Gift Set diorama A50162A - D-Day 75th Anniversary Operation Overlord (1:76)

Kód: 9-30-A50162A
1 hodnocení
1 800 Kč 1 488 Kč bez DPH
Vyprodáno
Model diorama ke slepení. Měřítko: 1:76; velikost: 600 mm. Balení obsahuje: 504 dílků ke slepení, lepidlo, štětec a barvičky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Model diorama ke slepení. Měřítko: 1:76; velikost: 600 mm. Balení obsahuje: 410 dílků ke slepení, lepidlo, štětec a barvičky.

Informace o modelu:
6. června 1944 časně ráno se složené jednotky spojeneckých armády vylodily na plážích v Normandii v severní Francii při zahájení nejambicióznější a nejdůležitější operace celé druhé světové války. Vojáci přepravení letecky už byli na pevnině v plné bojové vřavě, když se začaly vyloďovat i jednotky přepravované po moři. Tato fáze operace nesla kódové označení Neptune a zahrnovala pět invazních pláží, tři britské a kanadské (Sword, Gold a Juno) a dvě americké (Omaha a Utah). Samotnému výsadku navíc předcházel těžký letecký útok a tvrdá dělostřelecká palba z obrovské flotily lodí kotvících u pobřeží.

Většinu pláží se podařilo dobýt za cenu obětí, ovšem ne neúnosných ztrát. Tedy s výjimkou Omahy, kde se americké jednotky dostaly do slepé uličky poté, co bombardování z moře nedokázalo zničit německé obranné pozice. I tuto překážku se však Spojencům nakonec podařilo překonat, a když byla předmostí zabezpečena, mohly se dostat zbývající jednotky a vybavení rychle na břeh, připraveny pokračovat, osvobodit okupované státy západní Evropy, a nakonec dokončit porážku Německa a vyhrát celou válku.

Tato sbírka k Vám přichází z normandského předmostí i s tanky, výsadkovými loděmi, kamióny a palebnými stanovišti, vojáky a základnou pro dioráma. Budete tak moci znovu oživit tento památný den. Dárkové sady od Airfixu jsou ideální pro pokročilejší modeláře a obsahují také lepidlo, akrylové barvy a štětce.

Detaily modelu:
Měřítko: 1:76
Počet dílů: 410
Délka: 600 mm
Šířka: 340 mm
Obtížnost: 2
Body Flying Hours: 5

Doporučeno pro děti od 8 let.

Pozor! Nevhodné pro děti do 8 let. Děti mohou výrobek používat pouze pod dohledem dospělé osoby.

Akrylová barva pro modeláře Humbrol Acrylic
Návod na použití: Vodou ředitelná akrylová barva. Před použitím barvu dobře promíchejte. Nanášejte štětcem přímo z plechovky. Při použití airbrushe nařeďte vhodným ředidlem, jako je například voda. Dvě tenké vrstvy jsou lepší než jedna silnější. Obvyklý poměr při ředění je 2:1 ve prospěch barvy. Nehořlavá báze, rychle zasychá, 1-2 hodiny do úplného zaschnutí, v případě lesklých a kovových nátěrů o něco déle. V případě potřeby zřeďte vodou. Použitím nevhodného ředidla se může barva zničit! Štětec a pomůcky ihned po použití vypláchněte vodou. Nádobku po použití pevně uzavřete. Po otevření spotřebujte co nejdříve, barva přístupem vzduchu zasychá. Chraňte před mrazem. Obsahuje konzervační činidla 5 Chlor-2-methyl-2H-isothiazol-3-one, 2-methyl-2H-isothiazol-3-one (3:1), 2- phenoxyethanol.
Upozornění: Uchovávejte mimo dosah dětí. Pozor! Nevhodné pro děti do 8 let. Děti mohou výrobek používat pouze pod dohledem dospělé osoby.

Poly Cement (5 ml)
Lepidlo na bázi rozpouštědla, které je vhodné výhradně pro lepení modelů.
Návod na použití: Používejte na běžné plasty používané při výrobě modelů včetně polystyrenu a ABS. Lepené plochy k sobě přitlačte mírným tlakem dokud nedrží. Spoj schne 10-20 minut, dokonale vytvrdne za 1 hodinu. Přečtěte a uschovejte.
Varování! Hořlavá kapalina a páry. Může způsobit ospalost nebo závratě. Opakovaná expozice může způsobit vysušení nebo popraskání kůže. Uchovávejte mimo dosah dětí. Zamezte vdechování par. PŘI VDECHNUTÍ: Přeneste osobu na čerstvý vzduch a ponechte ji v poloze usnadňující dýchání. Skladujte na dobře větraném místě. Uchovávejte obal těsně uzavřený.
Pozor! Nevhodné pro děti do 8 let. Děti mohou výrobek používat pouze pod dohledem dospělé osoby.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení